Inovatívna ekologická metóda tryskania suchým ľadom nemá takmer žiadne obmedzenia, čo sa týka čistených materiálov, či povrchov. Je neabrazívna, netoxická a nevodivá, nevyužíva chemikálie a nevytvára sekundárny odpad, ako napríklad metóda pieskovania.
Využitie má takmer vo všetkých oblastiach priemyslu, kde naviac urýchľuje proces čistenia, nakoľko umožňuje čistenie aj počas prevádzky a bez nutnosti demontáže zariadení a potreby chladenia.
Neustály dôraz na ekológiu, znižovanie nákladov a zvyšovanie kvality vo výrobných procesoch predurčuje našu technológiu budúcnosti.
Strojársky priemysel
Čistenie suchým ľadom sa stáva neoddeliteľnou súčasťou výrobných procesov v strojárskom priemysle – na odstránenie povrchovej hrdze, čistenie všetkých častí výrobných strojov (vrátane elektrických komponentov), zváracích robotov, dopravníkových a lakovacích liniek, foriem a i., kde v porovnaní s tradičnými čistiacimi metódami (pieskovanie, chemické čistenie a i). výrazne skracuje trvanie čistiaceho procesu. To vedie k zvýšenej produktivite, a zníženým nákladom. Tryskanie suchým ľadom je neabrazívne, nevytvára sekundárny odpad a umožňuje vyčistiť objekty aj pri prevádzkových teplotách. Ušetríte čas i náklady.
Tlačiarenský / Papierenský priemysel
V tlačiarenskom či papierenskom priemysle je nevyhnutné všetky valce a súčasti strojov udržiavať čisté. Tryskanie suchým ľadom ponúka rýchle a kvalitné neabrazívne riešenie, bez nutnej demontáže zariadenia.
Tento proces jednoducho, šetrne a najmä efektívne čistí usadené a spečené mastnoty, papierový prach, buničinu, atrament a farby bez poškodenia jednotlivých komponentov. Proces je suchý, ekologický, neabrazívny a bez použitia akýchkoľvek chemických látok.
Automobilový priemysel
S ohľadom na environmentálnu zodpovednosť, zníženie nákladov a zlepšenie kvality vo výrobných procesoch, kde sa očakáva len najvyššia kvalita a pozornosť na detail, je čistenie suchým ľadom top technológiou.
Proces je suchý, ekologický a vhodný pre široké spektrum v automotive priemysle – montážne závody, robotika, striekacie kabíny, zlievarne, elektrické zariadenia, hydraulické agregáty, formy, mechanické komponenty, motory, zavesenia kolies, prevodovky, či elektro – komponenty a i. sa dajú pomocou technológie čistenia suchým ľadom vrátiť takmer do pôvodného stavu.
Drevársky priemysel
Drevársky a elektro priemysel sú oblasti s najvyšším stupňom výbušnosti. Preto je nevyhnutná pravidelná údržba priestorov a strojov. Tryskanie suchým ľadom eliminuje ručné čistenie lisov na drevo a sušičiek dreva, znižuje celkový čas čistenia a poskytuje efektívnejší výsledok čistenia.
Čistenie suchým ľadom umožňuje zároveň bezpečné obnovenie historických objektov, budov, sôch a i. kde sa využíva pri odstraňovaní vrstiev farby, uhlíka, znečistenia, poškodenia dymom, ohňom, plesní a mnohých ďalších znečisťujúcich látok. Proces je suchý, výsledkom je len odstránenie znečistenia pri ktorom nevzniká žiaden ďalší sekundárny odpad (ako napri. pri pieskovaní.)
Potravinársky priemysel
Potravinársky priemysel kladie stále väčší dôraz na hygienu. Často zatvrdnuté povrchy, či samotné pece vo výrobných linkách v potravinárskom priemysle sú však veľmi ťažko čistiteľné.
Odstránenie povrchovej hrdze, zvyškov potravín, mastnoty, špiny a iných zvyškov z výrobných zariadení je rozhodujúce pre prevenciu množenia baktérií a zabezpečenie vysokej kvality potravín. Ideálnym riešením je ekologikcé čistenie suchým ľadom, ktoré využíva pevné pelety CO2 alebo mikročastice, ktoré narážajú na povrch a čistia ho. Častice sublimujú pri náraze, odstránia nečistoty a kontaminanty z podkladového povrchu bez poškodenia zariadenia.
Gumárenský priemysel
Výrobné linky v gumárenskom priemysle musia fungovať s maximálnou účinnosťou a vyrábať čo najefektívnejšie. Čistenie foriem používaných pri výrobe gumy býva zvyčajne pomalý, časovo náročný proces.
Technológia čistenia suchým ľadom od ICS však šetrí čas, náklady, aj riziko spojené s čistením, keďže tradičné metódy využívajú najmä chemikálie a nebezpečné rozpúšťadlá. Ekologické čistenie suchým ľadom navyše umožňuje dostať sa do malých a ťažko dostupných miest bez toho, aby došlo k ich poškodeniu, nevyžaduje rozpúšťadlá a je narozdiel od pieskovania neabrazívne, čo predlžuje životnosť každej formy.
Služby miest / Stavebníctvo
Čistenie suchým ľadom je ekologická neabrazívna technológia vhodná na všetky povrchy – betón, dlažbu, drevo, kov, mramor, kameň, plast a i. z ktorých šetrným spôsobom odstráni vrstvu znečistenia – povrchovú hrdzu, farbu, náter, plesne, graffiti, žuvačky, bez poškodenia čisteného povrchu.
Pelety suchého ľadu sa v procese čistenia okamžite odparia (sublimujú). Preto po vyčistení nezostane žiadny sekundárny odpad; iba odstránené nečistoty, ktoré sa dajú ľahko zamiesť alebo vysať. Metóda je tak vhodná aj na čistenie historických objektov, budov, či sôch (narozdiel od pieskovania).
Lodný priemysel
Čistenie suchým ľadom je ekologická neabrazívna technológia vhodná na všetky povrchy – betón, dlažbu, drevo, kov, mramor, kameň, plast a i. z ktorých šetrným spôsobom odstráni vrstvu znečistenia – povrchovú hrdzu, farbu, náter, plesne, graffiti, žuvačky, bez poškodenia čisteného povrchu.Čistenie suchým ľadom má v námornom priemysle široké využitie. Ponúka ekonolickú, rýchlejšiu a šetrnejšiu alternatívu k iným čistiacim metódam, ktoré častokrát poškodzujú lodný plášť (ako napr. pieskovanie).
Suchý ľad používaný ako čistiace médium má jedinečnú schopnosť sublimovať pri náraze na povrch, pričom ho nepoškodzuje. To z neho robí ideálne riešenie na čistenie lodných plášťov – od malej rekreačnej lode až po veľké komerčné plavidlá. Výhody tryskania suchým ľadom v námornom priemysle sú obrovské – skrátený pracovný čas, znížené náklady, žiadne poškodenie trupu brúsnymi kotúčmi či pieskovaním.
Ostatný priemysel
Ekologické čistenie suchým ľadom je možné využiť v širokej škále aplikácií, najrôznorodejších tvarov a povrchov od betónu, dlažby, dreva, plastu, cez kov, textil, sklo až po citlivú elektroniku. Je skvelé na odstránenie povrchovej hrdze, starých náterov, lepidiel, gumy, spór, plesní, mastnoty, lišajníkov, sadzí, baktérií a iných kontaminantov z akýchkoľvek povrchov.
Využíva sa napríklad na čistenie kosačiek, krbových kachlí, odstraňovaní polepov z automobilov, čistenie počítačov, matičných dosiek, rozvodových skríň, CNC zariadení, tlačiarenských valcov, pekárenských foriem, zvarovacích prípravkov, robotov, fasád, historických objektov a sôch, čistenie textilných povrchov, vzduchotechniky, stavebnej techniky, a i.